Výstava na schodišti

17. prosince 2014

Ve středu ve třičtvrtě na deset se na schodišti naší školy odehrálo něco celkem málo obvyklého.

Když trochu ustal pravidelný přestávkový přesun tříd mezi učebnami, sešlo se v 1. patře asi padesát studentů a profesorů, aby byli přítomni krátkému slavnostnímu zahájení výstavy geometrických reliéfů vzniklých ve II. G při hodinách výtvarné výchovy. Práce z vlnité lepenky inspirované špičkovým současným konceptuálním umělcem Stanislavem Kolíbalem dosáhly pozoruhodné kvality, a proto jsme si je troufli zveřejnit. Abstraktní geometrická povaha děl inspirovala název celého souboru: Pocta zeměměřiči K. Úvodní slovo prof. J. Nováka kytarou tiše podbarvil Jan Prchal a studentky hostům rozdaly po bonbónku. Instalaci si lze prohlédnout do konce června 2015.

J. Novák