Weihnachtlicher Rundgang in Wien

11. prosince 2013

V úterý 10. prosince se skupina studentek a studentů naší školy vypravila na již tradiční poznávací zájezd do adventní Vídně.

Prohlídku hlavního města Rakouska jsme začali v zahradách zámku Schönbrunn. Poté následovala okružní procházka centrem města, při které jsme si prohlédli nejznámější pamětihodnosti Vídně. Z náměstí Marie Terezie jsme prošli kolem Hofburgu (současné sídlo spolkového prezidenta) a budovy Státní opery až k největšímu baroknímu kostelu Karlskirche. Přes Korutanskou třídu kolem světoznámého hotelu Sacher jsme pak pokračovali do středu starého města ke gotické katedrále sv. Štěpána a přes pěší zónu Graben (Příkopy) vedly naše kroky kolem budovy parlamentu a divadla (Burgtheater) až před radnici, kde jsme naši prohlídku zakončili rozchodem na typickém předvánočním tržišti (Christkindlmarkt).

Mgr. Kamil Navrátil