Workshop v Dusíkově divadle

21. května 2014

Dne 20. května 2014 se 2. Lyceum, skupina specializace výtvarné výchovy

zúčastnila workshopu při příležitosti konání výstavy Karla Pazderského, Kamily Ženaté a Aleny Bečičkové v Dusíkově divadle.  Pod vedením paní profesorky Veroniky Horákové jsme si vše pečlivě připravily. Samotný workshop s tématem ,,Dětská kresba‘‘ se uskutečnil na Nové scéně divadla.

S dětmi jsme vyráběly fotorámečky, na které si děti mohly nalepit různé tvary z připraveného materiálu. Do vytvořeného rámečku si poté nakreslily vlastní obrázek. Malí umělci si s velkým nadšením odnášeli své hotové výtvory domů. Pro starší byli na stěnách nalepené balicí papíry, na které si děti kreslily velké obrázky.

Celé odpoledne nás bavilo, avšak práce s některými dětmi nebyla zcela jednoduchá. Od dětí jsme získaly užitečné informace, které nás velmi často pobavily. Před naším odchodem jsme si stihly prohlédnout i výstavu. Odměnou bylo malé, ale chutné občerstvení.  Největším poděkováním a radostí pro nás byl dětský úsměv a jejich nadšení.

Studentky 2. Lycea