Zájezd do Zittau

16. října 2017

V úterý 10. 10. 2016 se studenti němčiny ze septimy a oktávy vypravili na divadelní představení do německého Zittau, česky Žitavy. Celý zájezd byl organizován pardubickým Goethe institutem.

V časných ranních hodinách jsme se sešli na čáslavském nádraží a vydali se do Pardubic, kde na nás již čekaly autobusy, aby nás dovezly na místo určení. Po necelých třech hodinách jsme se octli před žitavským divadlem a vydali se na slíbený workshop, kde jsme se měli naučit něco z hereckého řemesla, vyzkoušeli jsme si různá dramatická cvičení a hraní rolí. Za tímto účelem se nás ujala režisérka hry, která celý workshop vedla, přirozeně v němčině, takže paní profesorky  musely někdy plnit roli překladatelek, a později  i škodolibého publika.

Po skončení workshopu byl vyhlášen rozchod a my tak dostali možnost si prohlédnout město, popřípadě se v něm ztratit a procvičit si svoji znalost němčiny ve snaze vypátrat cestu zpět k divadlu.

Po rozchodu jsme byli konečně vpuštěni do divadelního sálu. Divadelní hru Fatima nastudovali mladí herci ze žitavského divadla, přibližovalo téma vykořenění ze společnosti na příkladu muslimské dívky, která se najednou rozhodla nosit na hlavě šátek. Reakce jejich přátel jsou různé: od překvapení přes odmítnutí až k agresivitě. S touto problematikou se nesetkáváme příliš často, tak někdy nebylo zcela jednoduché příběh pochopit. Po představení následovala ještě diskuze s herci, režisérkou i autorem.

Když jsme byli kolem půl páté vypuštěni z divadla, počkali jsme už jen na autobus a vydali se na cestu domů.  V pozdních večerních hodinách  jsme se na nádraží rozloučili s vidinou krásného dalšího dne plného testů a zkoušení.

Výlet do Německa jsme si moc užili, a doufáme, že se podobné akce zúčastníme i za rok.

Barbora Vášová

Poslední novinky