Z čáslavské pedagogické školy do Evropy

30. května 2013

Tradiční cesta absolventa střední pedagogické školy vede na školu vysokou či do praxe

Petr Nekoranec, maturant roku 2011, začal studovat na Konzervatoři v  Pardubicích obor klasický zpěv a současně spolupracuje se známým italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem. V roce 2012 byl oceněn na celé řadě soutěží, z IX. ročníku Pěvecké soutěže v Olomouci si odvezl titul absolutního vítěze a laureáta festivalu, v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech získal 1. cenu v kategorii Píseň . Ve stejném roce působil v souboru Dětská opera Praha, na prknech Nové scény Národního divadla ztvárnil postavu Vaška ze Smetanovy Prodané nevěsty. V Itálii zpíval tenorové sólo v Mozartově Requiem s Coro Filamonico Veneto. V roce 2013 se představil v roli Lindora v Rossiniho Italce v Alžíru na scéně Teatra nuova di Torino.

Máme radost z úspěchů našich absolventů, a pokud je to možné, sledujeme jejich další kroky, a tak jsme se stali vděčnými posluchači operního galakoncertu, který uspořádala Konzervatoř Pardubice 29. května v Sukově síni Domu hudby. Spolu s Petrem se představila sopranistka Sonja Šarič, vítězka Mezinárodní soutěže A. Dvořáka v kategorii junior.

Tenorista Petr Nekoranec je jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Přejeme mu hodně úspěchů na další cestě za splněním životního snu.

Mgr. Jana Vrňáková