Z pohádky do pohádky s 1.SOŠPg

3. března 2016

Studentky 1.SOŠPg se také vypravily do pohádkového světa, a hned několikrát.

„Říše pohádek leží daleko a hluboko a vysoko a je plná mnoha rozličných věcí: lze tu nalézt všeliká zvířata a ptáky, bezbřehá moře a nespočet hvězd, krásu, jež očarovává, a na každém kroku nebezpečí, radost i smutek, ostré jako meč. Člověk se snad může považovat za šťastného, že do té říše zabloudil…

J.R.R.Tolkien

Nejprve si v prezentacích připravily teoretické poznatky o vzniku pohádek i o nejznámějších autorech. Vybraly si ukázky z nejoblíbenějších pohádkových příběhů a filmových zpracování, v nichž se přenesly do říše dobra a zla a neomezené fantazie.

Toulky vlastní  představivostí  využily  při psaní pohádek a staly se autorkami zajímavých příběhů, ve kterých vyprávěly o nadpřirozených bytostech, zázracích a kouzlech, ale i o obyčejných lidských  starostech  a trápeních. 

Další cesta vedla do mateřské školy, kde se studentky zapojily  do projektu  Česko  čte dětem.  Zde nejen četly pohádky pro nejmenší,  ale také si pro ně nakreslily obrázky, omalovánky, skládanky, pexeso či puzzle. Některé si oblékly i kostýmy pohádkových postav.

A nakonec  se nám pohádky přesunuly z češtiny do angličtiny - a zároveň jsme se ocitly v království, v němž žila krásná princezna, která si ráda hrávala se zlatým míčem…

Fotografie z vyprávění   -  The Princess and the Frog

Studentky 1.SOŠPg a Marie Pekárková

Poslední novinky