Zapojili jsme se do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“

19. dubna 2018

Úklidovou akci jsme naplánovali na úterní dopoledne 17.dubna.

Počasí nám přálo a tak se mohli vydat žáci z primy, sekundy, tercie a druhých ročníků pedagogické školy se sluníčkem v zádech na velkou úklidovou akci. Na bezpečnost dohlížely a samy se zapojily profesorky Jana Nováková, K. Trávničková, R. Slobodová a L. Jelínková.

Cíl našeho snažení byl jasný, vyčistit prostory okolo čáslavské cyklostezky směrem na Koudelov. Ve výbavě „sběračů“ nechyběly potřebné rukavice a speciální pytle na sesbíraný odpad. Myslím, že nikdo z nás předem netušil, jak velké množství pytlů bude plných a co všechno se  najde. Atmosféra celé akce byla skvělá, všichni jsme věděli, že děláme správkou věc, vlastně nejen pro přírodu, ale i pro sebe.  Mnozí zjistili, že úklid může být i zábavný a že poctivá kolektivní spolupráce  přináší velké výsledky. V našem přídě to byly dvě obrovské hromady posbíraného odpadu, při jejichž odvozu se zapotí i pracovníci firmy AVE. Je třeba vyzdvihnout i výchovný aspekt, málokdo z účastníků úklidové akce něco jen tak pohodí a naopak bude napomínat ostatní.

Poděkování patří všem pečlivým sběračům nejen za kilogramy nasbíraného odpadu, ale i za jejich nadšení a odhodlání dělat něco smysluplného zodpovědně a s radostí.

Organizátor Lenka Kořínková