Zastavení se u památek z našeho regionu

12. listopadu 2013

Žáci III. ročníku a septimy z dějepisného semináře se 11. 10. vypravili za historickými památkami našeho regionu.

První zastávkou se stal klášter Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře-Sedlec, kde jsme zhlédli stopy významného stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichla a dalších osobností uměleckého světa Petra Brandla, Leopolda Willmanna, Jana Kryštofa Lišky. Po prohlídce kláštera jsme přešli k další památce, jež byla postavena cisterciánským řádem – hřbitovní kaple Všech svatých Kostnice, která patří k nejnavštěvovanějším památkám v České republice, jež ohromí počtem kosterních pozůstatků, z nichž je výzdoba vytvořená.

Exkurzi jsme zakončili procházkou na nedalekou Havířskou boudu s výhledem na krajinu a navštívené památky.

Žáci dějepisného semináře III. ročníku a septimy