Zertifikat Deutsch– úspěšné složení certifikovaných zkoušek z němčiny na jazykové úrovni B1 i B2

9. září 2016

Na konci minulého školního roku se několik žáků a žákyň z naší školy rozhodlo složit certifikovanou zkoušku z německého jazyka.

Úroveň B1 v Goethe Centru Pardubice si vybrali žáci Jitka Richterová a Tomáš Němec, přičemž oba dva hodnotí tuto zkušenost jako kladnou a motivující do dalšího studia. Čtyři části zkoušky, tedy poslech, čtení s porozuměním, psaní a mluvení, skládali dne 17. června.

Do Pardubic se následujícího dne vypravily i Minh Do Hanh a Eliška Chudomelová, které se rozhodly pro zkoušku úrovně B2. Stejnou úroveň si volil i Adam Langr, jenž navštívil Geothe Institut v Praze. Všem třem připadala zkouška náročná a vyzývající, ovšem brali ji jako přípravu na budoucí pokračování studií a své volby nelitují.

Všichni zúčastnění by tímto chtěli poděkovat paní profesorce Frýbové za její hodiny příprav a morální podporu.

za nynější oktávu Eliška Chudomelová