Postřehy ze Dne otevřených dveří

Možnost prohlédnout si prostory školy i možnosti studia a výuky v ní nabídla naše škole zájemcům v lednovém termínu podruhé. Dovolte několik postřehů:

Přípravy na něj jsme začali – žáci i učitelé – už během vyučování, kdy jsme se pustili do úklidu tříd – lavic, skříněk, tabulí … a zkrátka všeho, co ve třídách máme, protože to tam patří, anebo také ne. Takové žvýkačky, nalepené na lavice i židle zespoda, nejednou nabídly slabším povahám šanci prohlédnout si obsah svého žaludku na vlastní oči (((-

V učebně č.1 žáci tercie objevili tajná zákoutí lavic, která bohužel už ale objevili zdatní vynalézavci před nimi a důkladně je napěchovali odpadky… foto, zachycující obsah vyházený pouze z jedné lavice je k dispozici níže. Je otázkou, jestli toto hobby realizují i doma.

A do třetice, třídu mladých čarodějů ve stylu Školy čar a kouzel vedla profesorka McGonagallová. Byli jsme svědky jejího umění v užití přeměňovacího kouzla, když našeho pana ředitele přeměnila na chvíli na slovutného profesora Albuse Brumbála. Pro čtenáře našich stránek jsme stihli pořídit důkaz.

PaedDr. Renáta Slobodová + Tercie