Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Tolik se nás už dlouho nesešlo!

V úterý dne 18.12. 2018 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, a to ve dvou kategoriích. V kategorii II.B mezi sebou soutěžili žáci tercie a kvarty, první příčky obsadili zkušenější kvartáni. Na prvním místě skončil Martin Kubeš, na druhém Marie Stajnerová a na třetím Magdaléna Vavřínová.

V kategorii III.A „šprechtilo (někdy i speakovalo)“ celkem 20 žáků napříč všemi ročníky i obory naší školy. Zde se ukázalo, že délka studia německého jazyka není rozhodující, ale i osobní zkušenost, kreativita a schopnost zaujmout. První tři místa obsadili: Marek Benda III.G, Daniel Čech II.G a Filip Bednář I.G. Marek Benda oslavil právě 18.prosince nejen svoji plnoletost, ale i vítězství v celé soutěži.

Zvláštní pozornost si vyžádal i žák Kvarty Jan Jáchym Pelda, který jako jediný zástupce kategorie II.C nás bude reprezentovat v krajském kole.

Vítězům gratulujeme a rádi je přivítáme v okresním kole, které se uskuteční 5.2. 2019 na naší škole. Ostatním soutěžícím děkujeme za účast a přejeme mnoho studijních i osobních úspěchů.

Mgr. Ivana Frýbová, Mgr. Lenka Mészárošová