Adaptační kurzy

Jako každý rok, tak i letos se ze začátku nového školního roku konaly adaptační kurzy pro nově nastupující žáky (první ročníky naší školy-prima není v prváku) . Adapťáky začala prima z víceletého gymnázia třemi dny v Čáslavi, kde na ně čekaly venkovní hry na školním hřišti, v místním lesoparku, savování triček a děti dokonce přespaly i ve škole. Hned po víkendu přišly na řadu třídy gymnázia a pedagogického lycea, které ve středu vystřídaly dvě třídy plné možná budoucích pí. učitelek. Na tento týden se kurzy přesunuly na chatu Doubravku. Připraveny pro ně byly nejen seznamovací hry, ale také hry na spolupráci, jako např. skalní golf a cesta kolem řeky Doubravky, kde je čekalo mnoho úkolů. Poslední večer společně strávili u táboráku, kde se zpívalo a opékaly buřty. Během celého pobytu na adaptačních kurzech je prováděla zkušená skupinka nadšenců, tj. Peerů – současní žáci školy a absolventi. Za skupinu Peer mohu říct, že kurzy byly vydařené a doufáme, že se třídám bude v dalších letech dařit.

Lucie Lechmanová