Angličtinářská medailová smršť

Když jsme se brzy ráno ve středu 19. února choulili na zastávce autobusu, netušili jsme, jak úspěšný den nás čeká. Jako každý rok se skupina studentů naší školy, tentokrát osmičlenná, vydala do Kutné Hory, aby na Ortenově gymnáziu změřila síly s nejlepšími angličtináři v okrese. A letos jsme ve velké konkurenci opravdu zazářili a přivezli celkem sedm medailí! Dosáhli jsme nejvyšších umístění ve všech třech kategoriích určených pro studenty gymnázií i v kategorii určené středním odborným školám. V kategorii I.B získal zlato sekundán Adam Palán a bronz Anna Zrucká ze stejné třídy. V kategorii II.B dosáhla na první místo Julie Provazníková z kvarty, která ze zlaté pozice postupuje zároveň do kola krajského. Neztratila se ani Nicole Snizek z tercie, které bronz unikl o pouhý jeden bod. V nejvyšší kategorii III. A byli úspěšní stříbrný Matěj Holoubek z kvinty a bronzový Radim Procházka z druhého ročníku gymnázia. A tuto úžasnou sbírku medailí doplnily Nikol Lojková a Jana Charvátová z druhého ročníku  pedagogického lycea, které měly v kategorii středních odborných škol nejpočetnější konkurenci. Jana dosáhla na bronzovou příčku a Nikol získala zlato a rovněž postupuje do krajského kola.

Všem moc gratulujeme a Julii a Nikol přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat v březnu v Kladně.

Za vyučující anglického jazyka Jana Nováková