BRUSEL NÁM UTEKL O CHLUP

Návštěva belgické metropole, to bylo ocenění pro vítěze letošního ročníku EUROQUIZU 2021.

Do řešení kvízu o 22 otázkách se pustily 4 pracovní skupiny z 1. L. Nejpočetnější tým pod vedením Anety Vojáčkové skvěle zabodoval. Ztratili pouze bod za jedinou špatnou odpověď. Přitom úkoly byly obtížné, někdy až neuvěřitelně „ zákeřné chytáky“, které se zaměřovaly na detailní informace týkající se – Bourgogne-Franche-Comté(Francie), Opole Voivodeship (Polsko), Rhineland-Palatinate (Německo), EU a samotného Středočeského kraje, organizátora celého klání mezi spřátelenými družebními oblastmi.

Na prvním místě se však umístili s totožným výsledkem čtyři finalisté. Jak rozhodnout, kdo pojede do Bruselu zadarmo na čtyři dny v závěru školního roku? Na to byla porota připravena. Doplňující otázka potvrdila oficiálního šťastného vítěze. Byli to studenti, kteří se svým tipem nejblíže přiblížili k počtu pracovních skupin, které se v letošním roce soutěže zúčastnily. Bohužel, náš odhad byl ovlivněn loňskou tabulkou účastníků, jichž bylo podstatně méně než letos. A to nás připravilo o „skoro“ zaslouženou odměnu.

Zkušenosti se nám budou určitě hodit v dalším kole, kdy se opět pustíme do boje s konkurenčními školami. A vítězství si už nenecháme ujít – ani o ten pověstný chlup!

Daniela Sošková

1.      místo, devítičlenná skupina

Aneta Vojáčková, Adéla Vojáčková, Jakub Böhm, Klára Čiháková, Lucie Vyskočilová, Marie Urbanová, Nikola Luňáková, Patricie Wichová, Tereza Karlíková

11. místo