Čím vším nás může překvapit podzim…

jsme se dozvěděli ze slohových prací studentů, kteří se ve středu 27. listopadu zúčastnili školního kola olympiády v českém jazyce.

Soutěž tradičně probíhala ve dvou kategoriích; žáci tercie a kvarty psali sloh na téma „Tomu říkám překvapení“ a ti starší se porotě svěřili s tím, „Co všechno umí podzim“.

Studenti se také museli poprat s několika jazykovými úkoly ze všech oblastí mluvnice.

V I. kategorii zvítězila Vendula Heroutová z kvarty, 2. místo obsadila Natálie Jahodářová z tercie a 3. místo patří žákyni kvarty Agátě Heblíkové.

Z celkového počtu 34 studentů vyšších ročníků dokázala držet krok s dívkami ze II. G, které soutěž ovládly, jen Kateřina Štainerová ze 4. a. Ta se podělila s Eliškou Píškovou o 3. místo. Druhé místo vybojovala Aneta Brabcová a pomyslný vavřínový věnec si odnesla vítězka Lucie Jelínková.

Gratulujeme!

Mgr. Ilona Pipková