Co je to Pangea?

Matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání.

Zcela poprvé si žáci mohli s Pangeou zasoutěžit v roce 2013, kdy proběhl první ročník soutěže. Od té doby se každoročně účastní žáci po celé České republice. Letos se do soutěže zapojila i třída kvarta naší školy. Soutěž proběhla již v únoru v počítačové učebně pomocí online platformy a 1. dubna jsme se konečně dočkali zveřejnění výsledků. V kategorii pro 9. ročník a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se zúčastnilo celkem 7129 žáků a naši soutěžící dosáhli výborných výsledků jak v porovnání v rámci našeho kraje, tak i v celorepublikovém.
Skvělého umístění se dočkal Matěj Holoubek, který postoupil do celostátního finále jako pátý nejlepší za početný Středočeský kraj a 37. z celé republiky. Finále se bude konat v pátek 17. května 2019 v Národním muzeu v Praze za přítomnosti vážených a známých osobností nejen ze světa matematiky. Navíc bude zakončené slavnostním ceremoniálem s vyhlášením výsledků a předáním cen. Matějovi již nyní děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme za výborný výsledek a do finále přejeme hodně štěstí.

Mgr. Martina Štefánková