Dějepisná olympiáda – kategorie II.

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se konalo školní kolo dějepisné olympiády pro vyšší stupeň gymnázia. Čtenáři tohoto textu následující řádky mohou vnímat jako běžnou událost našeho školního dění. Nicméně skrývá se v nich určitá ojedinělost, neboť dějepisná olympiáda pro střední školy a tak i pro vyšší stupeň gymnázia se v tomto školním roce koná poprvé v období posledních třiceti let.

A teď již k podstatě věci. Školního kola se zúčastnilo jedenáct studentů z III. a IV. ročníku našeho gymnázia. Ti vyplňovali otázky testu, jehož obsah byl zaměřen na přelom 19. a 20. století (období 1880 – 1920). Plněné úkoly se týkaly všech oblastí života společnosti daného časového období.

Účastníci mohou být se svými výkony spokojeni, protože více než polovina z nich splnila kritérium pro postup do okresního kola, tedy v hodnocení získali šedesát a více procent z bodového maxima.

Dle pravidel letošního ročníku soutěže do okresního kola má zajištěn postup vítěz a maximálně další dva studenti se splněným šedesátiprocentním kritériem.

Můžeme proto pogratulovat vítězi Vojtěchu Pavlasovi, Michalu Buchtovi a Miloši Vébrovi na druhém a třetím místě. Postupové kritérium dále splnili Roman Šmídl, Daniel Čech, a Sára Charvátová.

Za účastníky a pořadatele školního kola dějepisné olympiády pozdravem olympiádám zdar a dějepisu zvlášť

Václav Havel