Divadelní festival v německém Bautzenu (Budyšíně)

Dne 22. 10. absolvovalo několik žáků z různých tříd naší školy divadelní exkurzi do Budyšína. Cestovali jsme už od brzkých ranních hodin, takže jsme se do německého městečka dostali ještě před polednem. Zde jsme poté začali hrát digitálně Stadtrallye. Čekalo nás přitom několik zapeklitých úkolů, například zeptat se na cenu kraslic v obchodě, koupit si kopeček zmrzliny, či někomu darovat perníček. To vše samozřejmě v německém jazyce. Jak si lze představit, často nás to přivedlo do více či méně vtipných situací.

Odpoledne jsme navštívili v rámci Německého divadelního festivalu představení „Ganze Kerle“ (Správní chlapi). To probíhalo celé v již zmiňovaném cizím jazyce, ale zároveň se nad jevištěm na plátně promítaly české titulky. Samotné představení byla komedie, která dokázala rozesmát celý sál. Domů jsme se pak dostali v dobré náladě plni zážitků.

Viktorie Bohatá a Eliška Píšková, II. G