Divadelní představení v němčině

V pondělí 4. října 2021 se studenti třídy IV.G stali přímými účastníky německého představení divadelního souboru Galli-Theater z Mnichova. Zahráli si pohádku Achenputtel (Popelka) v Divadle 29 v Pardubicích za doprovodu Mgr. Lenky Meszárošové a Mgr. Ivany Frýbové.

V představení vystoupili studenti postupně vybraní pro jednotlivé role, zbytek třídy dostal za úkol vytvořit atmosféru a podpořit své spolužáky.

Nejprve byla pro roli Popelky (die Achenputtel) vybrána Eliška Nováková. Jejím princem (der Prinz) se stal Jakub Koudelka. Nevlastní macechu (die Stiefmutter) Popelky ztvárnila Viola Dlouhá, k ní se přidaly Viki Bohatá a Tereza Plevová jako nevlastní sestry (die Stiefschwestern). Tadeáš Ečer a Jakub Petřík pomáhali Popelce najít štěstí v rolu holoubků (die Tauben). Kočár na ples táhli Tomáš Hátle a Honza Tobiška jako koně (die Pferde). Nové šaty Popelce daroval Jarda Tobiška, hrající strom (der Baum)-Koně se ke stromu ale rychle přidali jako pomocné větve. Princi pomohl v hledání střevíčku jeho věrný sluha (der Diener) Lukáš Skokan. Na blížící se půlnoc upozornil Filip Bednář jako hodiny (die Uhr). A nakonec prince za Popelkou zavedli Jirka Nováček a Kryštof Schovanec, kteří hráli dveře (i s charakteristickým zvukovým doprovodem).

Celé představení probíhalo za pomoci moc milé německé herečky, která studenty během hereckého výkonu korigovala a povzbuzovala. Díky ní jsme se mohli stát součástí německé pohádky.

Eliška Nováková