DofE cvičná expedice

Na naší škole se konečně podařilo pořádně rozjet DofE. Po přípravách a expedičním výcviku, který zahrnoval i kurz první pomoci s Český červeným křížem, jsme se vydali do přírody. Skupinka osmi expedičníků si 26. dubna vydala splnit bronzovou cvičnou expedici do Vodrant. V šest hodin večer jsme se všichni sešli, řádně jsme se seznámili a vydali se hledat naše tábořiště. Nocleh jsme si postavili nedaleko rybníka na hezkém plácku mezi stromy a společně si uvařili výbornou večeři. Došlo také na malou noční procházku při které jsme se více seznámili. Pak už si každý zalezl do svého spacáku. Někdo do stanu, do hamaky, nebo přímo pod širé nebe. Nevybrali jsme si zrovna nejteplejší den na přespání venku, ale díky našemu správnému vybavení jsme se všichni pohodlně vyspali. Ráno už nás čekal jen pečlivý úklid, aby po nás, jako po správných tábornících, nic nezůstalo. Sbalili jsme si věci a zamířili si to hezky do školy a na snídani do našeho bufíku. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že se expedice vydařila a už teď se těšíme na tu ostrou která nás v blízké době čeká.