Druhý rok za sebou jsme ovládli krajské kolo Office arény!

Studenti naší školy se zúčastnili soutěže Office aréna. O výsledcích školního kola jsme psali v únoru (odkaz na starší článek). Nyní se žáci museli poprat s novým úkolem, na který měli přibližně tři týdny přípravy. Tématem letošního ročníku Office Areny 2019 byla reklamní kampaň. V dnešním světě je reklama všude kolem nás a podle moderních studií je dobrý marketing jeden z nejdůležitějších aspektů jakéhokoliv projektu a jeden ze základních kamenů úspěchu. Smyslem bylo podpořit u žáků a studentů kritické myšlení v oblasti reklamy a přimět je v podobě vlastního projektu k zamyšlení nad smyslem reklamního sdělení, metodami, etickými hranicemi, způsobem prezentace reklamy v různých médiích, nad zpracováním výsledků z reklamních kampaní a finanční stránkou.

Soutěžící si vybrali produkt, na který připravovali svoji reklamní kampaň. Mohlo se jednat o již existující, anebo zcela nový produkt – počítačový software, nábytek, elektroniku, výbavu do domácnosti, hračku apod. Fantazii se meze nekladly.

Celkem se odevzdávalo několik souborů zpracovaných v prostředí Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Ideální bylo zpracovávat tytou soubory v Microsoft Office 365 Profesional Plus, který naše škola žákům poskytuje v rámci studia. Odevzdané soubory ohodnotila odborná porota. Z každého kraje postupil jeden soutěžící za každou kategorii do celostátního kola. Již v minulém roce jsme obsadili první dvě místa (odkaz na článek z loňského roku). A v tomto roce naše spanilá jízda v této soutěži pokračuje. Opět jsme prokázali své schopnosti v informační gramotnosti a umístili se na prvních dvou místech ve Středočeském kraji. Absolutním vítězem se stal Michal Buchta ze III.G, který postupuje do celostátního kola. Za doprovodu koordinátora soutěže se utká s nejlepšími soutěžícími z celé České republiky v sídle Microsoftu v Praze. Druhé místo obsadil Vojtěch Pavlas ze III.G.

Oběma žákům tímto chceme pogratulovat za výtečnou reprezentaci školy a přejeme Michalovi hodně štěstí ve finále soutěže, které je pojato jako prestižní záležitost.

Přikládáme odkaz na kompletní výsledky.

Mgr. Martin Kolář