Exkurze do IQLandie v Liberci

Koncem listopadu se v rámci hodin chemie konala exkurze do IQLandie v Liberci, které se zúčastnily třídy I.G a Kvinta. IQLandia je moderní science centrum s planetáriem a mnoha interaktivními exponáty.

Hlavní částí programu byl dvouhodinový program ChemiQ, který se odehrával v chemické laboratoři. Během tohoto programu si studenti zkusili několik pokusů, zaměřených na učivo 1. ročníku střední školy a navíc si ještě stihli odebrat svou vlastní DNA a sejmout otisky prstů. Lektoři tohoto programu byli velice vstřícní a během experimentů všem pomáhali a odpovídali na dotazy.

Další částí exkurze byla prohlídka stálých expozic. Studenti vyplňovali pracovní listy, zaměřené na periodickou tabulku, třídění odpadu a smysly (měřili si krevní tlak, srdeční tep, kapacitu plic atd.). I když jsme v IQLandii strávili 5 hodin, nestihli jsme zdaleka projít všechny exponáty, takže se sem určitě ještě někdy podíváme.

Ing. Pavla Havlová Ph.D.