Jsme součástí neformálně vzdělávacího programu DOFE

Bez škol by to v dnešním světě opravdu nešlo. Faktem však je, že veškerou přípravu na život nikdy nelze stihnout pouze ve škole. Vzdělávací program DOFE je krásným příkladem neformálního vzdělávání dětí, které probíhá mimo školní budovu a všestranně děti rozvíjí. Do programu se nyní zapojila i naše škola, která disponuje týmem vyškolených vedoucích připravených na roli mentora.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je jeden z celosvětově nejvýznamnějších programů neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty. Mladí lidé ve věku 14 až 24 let jsou skrze něj motivování k osobnímu rozvoji, cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. V současnosti se programu DofE účastní 1,3 milionů lidí ve více než 130 zemích světa.

Program spočívá v pravidelném plnění aktivit ve 3 oblastech: pohybu, dovednosti a dobrovolnictví. Každý účastník si sám stanovuje aktivity v jednotlivých oblastech a také cíle, kterých chce ve svých aktivitách dosáhnout. Každé ze zvolených aktivit se poté věnuje aspoň jednu hodinu týdne. Dobu trvání programu si účastníci určují zvolením úrovně. DofE má bronzovou (6 měsíců), stříbrnou (minimálně 12 měsíců) a zlatou úroveň (minimálně 18 měsíců). Účastníci se také na závěr programu vydají v týmu na dobrodružnou expedici do přírody, aby získali i další užitečné dovednosti. Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě.

Těšíme se, že se do programu zapojí co nejvíce našich žáků! Tým vedoucích DOFE