Krvavá svatba

13. února jsme se skupinou KMD navštívili poslední (třetí) představení naší letošní divadelní sezóny. Pro studenty oktávy, kteří byli věrnými členy KMD, to bylo poslední představení, jež absolvovali s touto školou. A bylo to představení vskutku avantgardní.

Pražské Divadlo D21 pravidelně uvádí vlastní verze klasických titulů. A do této řady patří i námi zhlédnuté představení hry Federika Garcíi Lorcy Krvavá svatba. Na jevišti D21 vznikly za zvuků romských lidových písní efektní scénické obrazy inspirované španělským venkovem a Lorcovými verši. Viděli jsme působivou surrealistickou báseň a vzpomínali jsme na úvodní slova paní dramaturgyně, že tuto Krvavou svatbu nemusíme logicky chápat, ale měli bychom ji cítit.

J. Šorčíková