Letošní ročník soutěže Best in English přinesl skvělé výsledky!

Po loňské pauze vynucené lockdownem se naše škola opět zúčastnila mezinárodní soutěže Best in English určené středoškolským studentům ve věku 14 až 19 let, jejichž rodným jazykem není angličtina. Soutěž se již tradičně konala poslední listopadový pátek, letos tedy 26.11., a navzdory ztíženým podmínkám souvisejícím s covidovou pandemií se do ní zapojila čtyřicítka studentů a studentek gymnázia, pedagogického lycea i předškolní a mimoškolní pedagogiky. Účastníci soutěže tak měli opět jedinečnou příležitost porovnat své čtenářské a poslechové dovednosti se svými vrstevníky nejen z celé České republiky, ale i z dalších 31 evropských zemí.

O stoupající popularitě i prestiži soutěže Best in English svědčí i fakt, že letos její organizátoři napočítali celkem 17223 účastníků reprezentujících 595 středních škol různého zaměření. Za zmínku stojí také skutečnost, že letošní ročník měl po několikaleté dominanci pobaltských zemí českého vítěze, respektive vítězku. Studentka Barbora Boulová z pražského Gymnázia Christiana Dopplera se tak může těšit na dvoutýdenní jazykový pobyt v Kanadě. Naši studenti v tvrdé mezinárodní konkurenci rozhodně obstáli se ctí a dosáhli vynikajících výsledků, což se pozitivně projevilo i na umístění celé školy. Ve Středočeském kraji se naše škola umístila na skvělé 3. pozici, čímž o jednu příčku vylepšila své maximum z předchozího ročníku soutěže. Mezi všemi českými školami jsme obsadili 39. místo a celkově jsme skončili na 119. příčce.  

Nejúspěšnější reprezentantkou školy se stala gymnazistka Julie Provazníková z II.B, která se 113,5 body obsadila 77. příčku v rámci České republiky (celkově skončila na 299. místě)! Na stříbrné pozici se ziskem 112 bodů umístil Radim Procházka ze IV. ročníku gymnázia (133. místo v ČR a 504. celkově). Bronz vybojoval Jakub Veselý ze septimy, kterému 111,5 bodu zajistilo 176. příčku mezi českými účastníky soutěže (celkově 613. místo). Velká gratulace k předvedeným výkonům patří nejen výše jmenované trojici medailistů, ale také všem ostatním účastníkům. Pevně věříme, že tyto úspěchy zopakují i v dalších jazykových soutěžích.   

Na závěr bych jménem všech soutěžících i vyučujících anglického jazyka rád poděkoval Spolku rodičů za uhrazení účastnického poplatku. Rovněž děkuji správci sítě Tomáši Kočímu i jeho kolegovi Radku Jančevovi za pomoc při zajištění hladkého průběhu letošního ročníku soutěže.

Mgr. Tomáš Burda