List za listem baví mě číst

Letos v říjnu jsme se my, třída sekunda, společně s naší paní učitelkou třídní Petrou Kratochvílovou zúčastnili akce „ Záložka do knížky spojuje školy“, při které se navzájem kontaktují české a slovenské školy. Tento rok na téma „List za listem baví mě číst“.

Nejdříve jsme o výtvarné výchově vyráběli záložky s motivem našich oblíbených knih. Potěšilo nás, že se k naší třídě připojili také studenti z kvinty a primáni pod vedením paní učitelky Karly Kučerové.

Pak nastalo psaní dopisů, kde každý napsal něco o sobě a o tom, kde žije. Bylo trochu zvláštní psát někomu, koho neznáme.

Záložky ze slovenského gymnázia v Bratislavě Petržalce přišly minulý týden a byly opravdu krásné. Společně s nimi dorazily i dopisy. Zjistili jsme, co se kdo rád učí, jaké má koníčky a podobně. Velmi nás pobavila slovenština. Celkem jsme jí dobře rozuměli. Slovenští studenti nás upozornili na některá úskalí výslovnosti. Nečekali jsme, že se ze školní akce může vyvinout až taková „zoznamka“.

Moc se těšíme na další spojení nebo návštěvu.

Za sekundu Veronika Trtíková