Matematická olympiáda (okresní kolo kategorie Z9)

Ve středu 30. ledna 2019 se konalo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9, která je určena pro žáky devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Letos se organizace ujalo Církevní gymnázium v Kutné Hoře. Naše gymnázium reprezentovala jedna žákyně a tři žáci z kvarty: Tereza Kašparová, Martin Kubeš, Martin Špaček a Richard Weber. Řešili celkem čtyři úlohy po 60 minutách. Jejich čtyřhodinová snaha se nakonec zúročila a výsledky tomu odpovídají. Z celkového počtu 27 účastníků obsadil druhé místo Richard Weber a čtvrté místo Martin Kubeš. Oba postupují do krajského kola. Tereza Kašparová ani Martin Špaček se mezi soutěžícími neztratili a umístili se oba v první polovině. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy v okresním kole a postupujícím žákům blahopřejeme.

Mgr. Martina Štefánková.