Medailová smršť: Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

V pátek 10. března 2023 proběhlo v budově Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěž proběhla v šesti kategoriích a naši studenti si vybojovali trofeje hned ve čtyřech z nich.

V kategorii I.B (žáci ročníků víceletých gymnázií odpovídajících věkové kategorii žáků do 7. ročníků ZŠ) získal zlato žák sekundy a hezké 6. místo vybojoval Adam Pipek ze stejné třídy. V kategorii II.B (žáci ročníků víceletých gymnázií odpovídajících 8. a 9. třídě ZŠ) se na třetím místě umístil David Vavřín z tercie a Ctibor Provazník z kvarty na místě čtvrtém. V kategorii III.A (žáci 1. až 3. ročníků gymnázií) potom získala zlato Julie Provazníková ze III.B a Vít Pokorný z II.G obsadil krásné čtvrté místo. V kategorii III.C (žáci 1. až 3. ročníků středních odborných škol) pak ukořistila zlato Anežka Konečná z 3.SOŠPg a ze stejné třídy se na hezkém pátém místě umístila i Anežka Marešová.

Žáci oslnili porotu jak svými jazykovými, tak i konverzačními dovednostmi a názory na aktuální dění.

Všem účastníkům moc gratulujeme, protože svou školu reprezentovali s nádhernými výsledky.

Vítězkyně kategorií III.A a III.C, tedy Julie Provazníková a Anežka Konečná, pak postupují do krajského kola, které se uskuteční ve čtvrtek 20. 4. 2023 v Kladně. Budeme držet palce na další medaile!

Kabinet AJ