Muzeum  J.A. Komenského aneb Škola hrou, Svět v obrazech a Informatorium školy mateřské…

V říjnu se studentky  4.ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika vypravily do pedagogického muzea. Měly možnost připomenout si nejdůležitější myšlenky Učitele národů, prohlédnout si díla, pomůcky a projít si na informačních panelech vývoj školství v Čechách. Dokonce se mohly na chvíli vrátit v čase a zasednout do starých sklápěcích lavic a zkusit si psát inkoustem. V průběhu prohlídky dostaly za úkol odpovědět na otázky v pracovním sešitě. Poznatky určitě využijí v praxi, protože mnohé Komenského zásady jsou aktuální dodnes a stále se podle nich vyučuje. Exkurzi doplnila také krátká procházka po Praze.

Milada Bártová, Marie Pekárková a 4.SOŠPg