Národní kolo Hudební olympiády

V sobotu 8.2.2020 proběhlo národní kolo Hudební olympiády. Společnost pro hudební výchovu pořádala druhý ročník. Naše studentky ze 2. SOŠPg se tohoto klání zúčastnily poprvé a hned s neočekávaným úspěchem. Obě získaly stříbrné pásmo, ocenění studentské i odborné poroty, speciální ceny. Samotné soutěži, která trvala opravdu celou sobotu, předcházela dlouhá příprava. Tereza Malinová a Lenka Boumová musely nejprve napsat motivační dopis, posléze zaslat svou vlastní skladbu, kterou v soutěžní den prezentovaly. Jejich písně sklidily zasloužené ovace. A to nejen jejich vlastní skladby, ale i písně, které v rámci soutěže zazpívaly. Dále musely zvládnout intonační a rytmický test a také test z teoretických znalostí. Vše posuzovala porota složená z odborníků zvučných pedagogických jmen i z řad studentů pedagogické fakulty. Celý den se nesl v přátelské atmosféře, stěny Gymnázia a Hudební školy hl.m. Prahy byly naplněné nezbytnou trémou, ale i krásnými tóny a utvrzením, že hudba dokáže velké věci.

Mgr. Lenka Macháčková