Oktáva se po osmi letech loučí

Ve dnech 20. a 21. května 2019 se třída oktáva dočkala dlouho očekávaného milníku každého středoškoláka – maturity.

V pondělí přesně v 7:55 začalo slavnostní zahájení. Nastoupení ve formálním oblečení a zelení strachy jsme si vyslechli povzbuzující proslovy našeho třídního – pana profesora Tomáše Burdy, předsedkyně komise – paní Pavlíny Březinové z Kutné Hory a samozřejmě také pana ředitele.

Po proslovu studentů a rozdání kytic se naše cesty jakožto spolužáků na chvíli rozdělily – polovina třídy se vydala vstříc maturitní komisi a druhá vyrazila domů, aby se ve zbývajícím čase pokusila doučit zbytek obsáhlých otázek.

Nebudeme vás napínat, jak už jistě tušíte z nadpisu, maturita byla pro nás skutečně jen formalita. Pečlivá příprava o “svaťáku” a 8 let drilu pod místním učitelským sborem se vyplatilo a odměnou byla úspěšná zkouška – vždyť na samé jedničky maturovaly dokonce 4 studentky, vyznamenání bylo ještě víc. V úterý ve tři čtvrtě na šest jsme se ve stejném složení jako při zahájení opět rozloučili proslovy a růžemi – tentokrát se ale nervozita proměnila v euforii a my poprvé prošli chodbami naší školy ne jako studenti, nýbrž absolventi.

Teď jen doufejme, že oslavy přežijeme ve zdraví a na podzim budeme připraveni čelit vysoké škole stejně dobře jako naší “zkoušce z dospělosti”.