Oslava srdcem

Blíží se 17. listopad a s ním 30. výročí znovuobnovení demokracie v naší zemi. K pádu totality v roce 1989 přispělo mnoho okolností, ale studenti byli v první vlně občanských protestů zastoupeni nejpočetněji. Revoluce, později označená jako Sametová, začala hodinami a dny velkého společenského napětí. Co se dnes zdá jednoznačné a samozřejmé, vznikalo na základě osobní odvahy nejstatečnějších. Od prvních svobodných demokratických voleb můžeme v duchu slavit každý den. 17. listopad bychom si letos měli připomenout společně.

Jedna z drátěných soch studentů 3.L v atriu je jezdec na koni. V úterý 12. listopadu jí přidáme kopí, bude z ní svatý Václav a z atria „Václavák“. Tam můžete nosit sklenice se svíčkami a skládat je do tvaru srdce (špička je u šaten). Ve čtvrtek 14. 11. o velké přestávce svíčky poprvé zapálíme a připomeneme si tak nejen největší osobnost revoluce pana Václava Havla, ale také atmosféru pospolitosti revolučních dní.

Mgr. Petra Kratochvílová a sekunda