OYBINOVSKÉ ZPÍVÁNÍ

Dne 26. září 2019 se žáci a žákyně 2. lycea vydali společně s vyučujícími I. Frýbovou a M. Bártovou do krásného lázeňského městečka Oybin v Německu. Cestu jsme si zpříjemnili zpíváním písní, dobrým jídlem či narozeninovým překvapením pro naši spolužačku. V Oybinu nás čekal pestrý program. Nejprve jsme navštívili mohutnou zříceninu hradu a kláštera a jednotlivé skupiny žáků představily historii. Skvělou akustiku kláštera jsme si vyzkoušeli sborovým zpěvem. Nechyběla ani půlhodinová zábavná výuka německého jazyka, spojená s výtvarnou tvořivostí. Výlet jsme ukončili procházkou v podzimní dechberoucí přírodě a před odjezdem jsme měli šanci koupit si upomínkové předměty, a přitom si prověřit jazykové znalosti. Velké poděkování patří našim učitelkám za skvěle zorganizovaný výlet plný zábavy.

Jana Stoklasová, Marek Brázda, 2. L