top of page
uvodni obrazek_edited.jpg

Jak jsem si užila páteční večer aneb ohlédnutí za sedleckým koncertem

  • 28. 4.
  • Minut čtení: 1

Páteční večer (24. 4. 2026) v katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci v Kutné

Hoře byl přesně tím typem zážitku, který člověku připomene, že kvalita se vždycky

pozná. Spojit tři tak rozdílná tělesa, jako je Městská hudba Františka Kmocha

Kolín, USPS Tyl Kutná Hora a náš pěvecký sbor z Gymnázia a SOŠPg Čáslav,

není jen tak.


Při poslechu mi rychle došlo, že takový výsledek není náhoda. Aby vedle sebe

fungoval Mozart a skladby jako Baba Yetu nebo Adiemus, a aby se desítky muzikantů

a zpěváků sladily v jeden celek, je potřeba absolutně profesionální nácvik. Bylo vidět,

že za tím stojí obrovský kus práce a disciplíny.


Jako kolegyně z čáslavské školy jsem cítila prostou a upřímnou radost. I když sama

na pedagogické škole neučím, byla jsem na naše studentky a studenty pod vedením

Mgr. Jany Vrňákové, Mgr. Ilony Pipkové a Mgr. Lukáše Ondrašíka vážně hrdá.

Sledovat mladé lidi, jak se k takové výzvě postavili čelem a s jakým nasazením

zpívali, byl prostě skvělý pocit.


Byl to večer bez zbytečných gest, postavený na poctivém výkonu v nádherném

prostředí. Pro mě osobně to byla ta nejlepší pozvánka na Kmochův Kolín a potvrzení,

že úroveň našeho sboru je i v širším srovnání výjimečná. Máme být na co pyšní.



Ivana Frýbová

Komentáře


bottom of page