Prezentace ročníkových prací třídy kvarta

Ve středu 5. června žáci kvarty prezentovali v aule gymnázia své ročníkové práce. Publikum tvořili jejich rodiče a blízcí, vedoucí  prací a vedení školy společně s dalšími pedagogy. V plné aule se po dobu čtyř hodin střídala různorodá zajímavá témata a zněly informace z přírodovědy, fyziky, zeměpisu, občanské výchovy, francouzského a českého jazyka, výtvarné, hudební i tělesné výchovy a z oboru informační a komunikační technologie.

Středeční odpoledne bylo určitým vyvrcholením celoroční práce kvartánů. V tomto školním roce měli za úkol vypracovat ročníkové práce a naučit se při tom mimo jiné pracovat s odbornou literaturou, samostatně tvořivě myslet a hlouběji se vzdělávat v oboru, který je zajímá.

V den prezentací svoje práce představili veřejnosti a ukázali své odborné a komunikační znalosti a dovednosti. S potěšením můžeme říci, že s úspěchem. Podle pozitivní odezvy všech přítomných žáci kvarty tuto „zkoušku“ zvládli a my jim přejeme další úspěchy při studiu na vyšším gymnáziu.

Třídní učitelka Jana Nováková