Přírodovědný klokan

10. října se žáci naší školy zapojili do celostátní soutěže s názvem Přírodovědný klokan, která je zaměřena na znalosti z matematiky, fyziky, chemie, biologie a zeměpisu. Soutěžilo se v kategorii Kadet a Junior. Kategorie Kadet se zúčastnilo dvacet žáků z tercie a kvarty. První místo obsadil Richard Weber, který získal 81 bodů, druhé místo David Svoboda s 72 body a pomyslný bronz v této kategorii patří Martinovi Kubešovi s 65 body.

V kategorii Junior, která je organizována pro žáky prvních a druhých ročníků středních škol, soutěžilo 22 studentů. V této kategorii si nejlépe vedl Lukáš Skokan z I.G, který získal 60 bodů, druhé místo obsadil Jiří Vlk z II.G s 55 body a třetí místo získal Erik Filipín z II.G s 48 body.

Jsme velmi rády, že počet účastníků na soutěži od loňského roku vzrostl a že mají naši studenti stále o přírodní vědy zájem. Všem zúčastněným studentům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Mgr. Jana Krejčíková, Mgr. Monika Kolářová, Ing. Pavla Havlová, Ph.D.