První pražská defenestrace

První pražská defenestrace je událost z neděle 30. července 1419, kdy byli protihusitští novoměstští radní zabiti svržením z okna radnice. Je považována za počátek husitských válek.“ (Wikipedie)

Žákům třetích a čtvrtých ročníků gymnázia, kteří se účastní výuky seminářů dějepisu a společenských věd, o ní dnes vyprávěl pan profesor PhDr. Petr Čornej, DrSc., historik specializující se na dějiny pozdního středověku, zvláště husitství. Pan profesor vyučuje dějiny na Karlově univerzitě, především na její Pedagogické fakultě.

Přednášky pana profesora, které jsou na naší škole již tradiční, vždy vycházejí jednak z hlubokých znalostí přednášejícího a jednak z jeho umění vyprávět. A tak si naši studenti mohli poslechnout příběh, jehož součástí jsou činy slavných osobností stejně jako politické, sociální i kulturní proměny naší země.

J.Šorčíková