PYTHAGORIÁDA

Po roční pauze se žáci naší školy opět zapojili do matematické soutěže PYTHAGORIÁDA. V letošním školním roce přinesla soutěž 2 novinky. Nově byla připravena i pro žáky 9. ročníků a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Další změnou byl přesun tradičně jarního termínu soutěže na listopad.

Soutěžící z primy, sekundy, tercie i kvarty čekalo15 úloh, při jejichž řešení uplatnili znalosti z matematiky v daném ročníku, prostorovou představivost, logické myšlení i schopnost abstrakce.

Za každou správně vyřešenou úlohu mohli soutěžící obdržet 1 bod. Úspěšným řešitelem školního kola je podle pravidel soutěže každý její účastník, který získá 10 a vice bodů.

V primě tohoto výsledku dosáhli a současně tak získali titul úspěšný řešitel Marie Brožová, Jonáš Kulhánek a Tereza Vavrušková, v sekundě Denisa Kinclová a v tercii Vendula Charvátová, Lucie Kavánková, Matouš Němec a Karla Vančurová.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a úspěšným řešitelům přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Iva Čechová