S kvintou na návštěvě Revolution Train

Pondělní odpoledne bylo pro žáky kvinty přinejmenším netradiční. Vstoupili do unikátního vlaku, který jim umožnil zážitkovou a interaktivní formou pochopit nebezpečí drog v rámci primární protidrogové prevence. Zaposlouchali se do skutečného příběhu o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti, poté se jim zdvihnutím projekčního plátna propojilo virtuální a reálné prostředí a díky interaktivním technologiím se stali aktivními účastníky příběhu. Tím provázel lektor, který s žáky diskutoval o jednotlivých tématech. Cílem bylo prostřednictvím všech smyslů zapůsobit na návštěvníky, apelovat na zdravý způsob myšlení a inspirovat k pozitivním životním rozhodnutím. K tomu všemu posloužily čtyři kinosály v šesti vagónech a osm interaktivních místností. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídal křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastoval s vnější „ocelovou agresí“. Nejsložitější živý stroj, lidské tělo, v kombinaci s nejmodernější technologií se ukázal jako ideální spojení pro tento interaktivní projekt zacílený na lidské smysly.

Zamyšleni jsme odcházeli všichni a myslím, že právě to bylo hlavním smyslem celé akce.

doprovod Lenka Kořínková