Školní kolo anglické konverzační soutěže

Ve školním kole Konverzační soutěže v anglickém jazyce naši studenti ukázali, že se dokážou pohotově vyjadřovat i na dálku, tedy přes obrazovku svých počítačů. Ve čtvrtek 25. února se účastníci soutěže sešli online, v prostředí Google Meet. Byli rozděleni do čtyř kategorií a za úkol měli odpovídat na otázky, popisovat a srovnávat obrázky a soutěžící vyšších kategorií také diskutovali o různých tématech. Členové jednotlivých komisí, ve kterých byli zastoupeni všichni vyučující angličtiny na naší škole, všechno bedlivě a zodpovědně hodnotili.

Je určitě potěšující, že soutěže se celkem zúčastnilo téměř 40 žáků rozdělených do následujících kategorií: I.B (prima, sekunda), II.B (tercie, kvarta), III.B (1. až 3. ročník gymnázií) a III.C (1. až 3. ročník středních odborných škol).

A teď už stupně vítězů:

I.B kategorie

1. David Vavřín (prima)

2. Babeta Brychtová (sekunda)

3. Šarlota Žaloudková (prima)

II.B kategorie

1. Adam Palán (tercie)

2. Jan Barák (kvarta)

3. Kristýna Vančurová (kvarta)

III.B kategorie

1. Julie Provazníková (I.B)

2. Lucie Jelínková (III.)

3. Matěj Holoubek (sexta)

III.C kategorie

1. Nikol Lojková (3.L)

2. Jana Charvátová (3.L)

3. Veronika Marie Balková (2.SOŠPg)

Do okresního kola, které se bude konat 19. března, postupují vždy první dva z každé kategorie. Okresní kolo se také uskuteční online, tentokrát v prostředí Microsoft Teams.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Za vyučující angličtiny

Jana Nováková