Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce se již tradičně konalo v předvánočním týdnu, dne 17.12.2019. Soutěž probíhala ve třech kategoriích a celkově se zúčastnilo 28 žáků a žákyň ze všech ročníků gymnázia i pedagogického lycea. Soutěž je zaměřena především na komunikaci jednotlivých soutěžících, součástí je však i náročný poslech s porozuměním.

V kategorii II.B se o první místa podělili žáci a žákyně z Tercie, a to v pořadí Kryštof Král, Natálie Jahodářová a Klára Machová.

Nejvíce žáků a žákyň bylo již tradičně zastoupeno v nejstarší kategorii III. Jako první se umístil Filip Bednář ze II. ročníku, 2. místo obsadil David Šulc ze III. ročníku a 3. místo vybojoval Daniel Čech taktéžze III. ročníku.

Jmenovaní postupují do okresního kola, které se bude konat v prvním únorovém týdnu na gymnáziu v Kutné Hoře. Gratulujeme a budeme držet palce!

Pro pedagogické lyceum jsme v letošním školním roce vytvořili ve školním kole speciální kategorii za účelem podpory druhého cizího jazyka. Zde obsadil Daniel Šubotník z 3L 1. místo, Valentýna Vítková z 2L 2. místo a Eliška Ešnerová z 1L 3. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za dobrou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v dalším osobním i studijním životě.

Ivana Frýbová a celý tým německého jazyka