Sportovně turistický kurz

Ve dnech 1.- 5. září se třída 4.SOŠPg zúčastnila sportovně turistického kurzu na chatě Doubravce, která se nachází v krásné přírodě nedaleko města Chotěboř.

Program kurzu byl plný zajímavých pohybových i metodických aktivit. Úžasná byla pěší cesta od vlaku z Chotěboře na Doubravku, po celou dobu nás doprovázel silný déšť.

Každé ráno jsme zahájili den rozcvičkou, kterou měli připravenou určené žákyně. Někdo z nás vedl průpravné činnosti pro košíkovou, volejbal, softbal.

Absolvovali jsme kratší pěší túru údolím řeky Doubravy v chráněné přírodní rezervaci. Příjemný, a pravděpodobně fyzicky nejtěžší, byl výlet na koloběžkách, Vysočina nemá roviny, který jsme si všichni velice užili.

Jako malé děti s plným nasazením jsme si zahráli několik her v lese a na louce, opět pod vedením někoho z nás.

Předposlední den kurzu jsme se sešli u ohně, zpívali, hráli na kytaru, a nechyběl ani pěkně opečený buřtík.

V sobotu, v den odjezdu, jsme ukončili kurz teoretickým testem a reflexí našeho pobytu.

Magdaléna Vodvárková, 4. SOŠPg