STÁVKA

Pedagogičtí pracovníci Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi se zapojili do stávky dne 6. 11. 2019 vyhlášenou Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství.

Medializace učitelských platů a nešťastné handrkování o jejich výši před očima veřejnosti vyvolává otázky typu „Co ti učitelé pořád chtějí?“  „Nemají pořád dost?“ Není překvapivé, že tím staví učitele do negativního světla. Výše platů ale není ani zdaleka tím hlavním důvodem, proč se naši pedagogové zapojili do stávky.

Hlavním důvodem je dlouhodobé podfinancování školství, které se projevuje jak ve stavu vybavení školy i budovy samotné, tak i v enormním nárůstu povinností na pedagogy kladených.  Mnohé z toho vnímají i naši žáci a jejich rodiče.

Podstatou pedagogického povolání je pomoc, vstřícnost a spolupráce. Protest vyjádřený stávkou není potěšením pro žádného učitele. Je krajním vyjádřením nespokojenosti se stavem, ve kterém naše školství je a na které doplatí především ti, pro které je určené: naši žáci.