Vánoční sešlost v Dusíkově divadle

Dívčímu pěveckému sboru čáslavské pedagogické školy se v letošním roce již podruhé, tentokráte s kutnohorským orchestrem Jaroslava Ježka, podařilo zaplnit koncertní prostor do posledního místa. Dusíkovo divadlo přivítalo Vánoční sešlost v již známé choreografii: první třetina patřila samotnému orchestru, ve druhé třetině zpíval pěvecký sbor za klavírního doprovodu Lukáše Ondrašíka. Překvapením pro posluchače byl náš host – sopranistka Jana Veberová. Společně zazněly skladby:

G. Caccini – Ave Maria, G.F.Händel – Ombra mai fu a A.L.Webber – Pie Jesu. Děvčata sama ještě zazpívala Bachovu kantátu Joy a renesanční Come again. Závěr dvouhodinového koncertu patřil splynutí orchestru, jehož uměleckým vedoucím je Z.Jeřábek, a pěveckého sboru.

Věřte, nevěřte, přestože večerní koncert byl třetím v tomto dni – první patřil základním školám, diváky druhého byli naši spolužáci a kolegové – žádnou únavu jsme necítili. Emoce a radost z dobře odvedené práce nedovolily, aby se fyzické vyčerpání podepsalo na kvalitě výkonu.

Poděkování patří všem.

Mgr. Jana Vrňáková