Velký úspěch v okresním kole anglické konverzační soutěže

Pomalu se stává tradicí, že v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce naši studenti zazáří a získají spoustu medailí. Letos bylo měření sil s nejlepšími angličtináři v okrese ještě náročnější, protože se uskutečnilo online a soutěžící vedli rozhovor se členy komise přes platformu Teams. I přes tyto nestandardní podmínky dosáhli naši studenti nejvyšších umístění ve všech třech kategoriích určených pro studenty gymnázií i v kategorii určené středním odborným školám. V kategorii I.B získala zlato Babeta Brychtová ze sekundy. V kategorii II.B dosáhl na první místo Adam Palán z tercie, který ze zlaté pozice postupuje zároveň do kola krajského. V nejvyšší kategorii III. A byly úspěšné stříbrná Julie Provazníková z I.B a bronzová Lucie Jelínková ze třetího ročníku gymnázia. Sbírku medailí doplnily Nikol Lojková a Jana Charvátová z třetího ročníku pedagogického lycea, které uspěly v kategorii středních odborných škol. Jana dosáhla na bronzovou příčku a Nikol získala zlato a rovněž postupuje do krajského kola.

Všem moc gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Za vyučující anglického jazyka Jana Nováková