Výlet plný barev

23. října 2018 se vypravili společně žáci Primy se studenty ze 2. L VVS v doprovodu paní profesorky Markové a Kratochvílové na výstavu obrazů významného českého malíře Františka Kupky v Praze.

Spolu s námi přišlo v úterý na výstavu hodně jiných škol, proto jsme raději počkali a prošli se zahradami Valdštejnského paláce. Když jsme vstoupili do jízdárny, opadl první nával a před námi se otevřela cesta do „barevného světa“. Překvapilo nás, jak jsou některé obrazy veliké. Když si je v hodinách VV promítáme, nenapadne nás, kolik to muselo dát práce. Výstava byla přehledně uspořádaná. Mohli jsme pozorovat Kupkovy realistické začátky, vztah k mystice a hlavně projít jeho cestu k abstrakci. Bylo to pro nás zajímavé, protože naše letošní první zadání k tvorbě bylo o našem prvním kroku k abstrakci. Výstava je jedinečná, v souboru děl jsou i obrazy zapůjčené ze zahraničí, na jaře byla vystavena v pařížském Grand Palais. Bylo dobré, že jsme si mohli na výstavě kreslit, fotit a dívat se na dokumentární film.  Úplně se to popsat nedá, musíte se jet podívat!

Kristýna Rottová 2.L VVS a Anna Zrucká Prima