Výstava impresionistů

Dne 7.10. se specializace VV z 2.L a ze 3.SOŠPg vydala na exkurzi do Prahy. Naším cílem byla výstava Francouzských impresionistů v paláci Kinských. Cestou na výstavu jsme se zastavovali na různých místech, abychom si prohlédli významné pražské stavby a každá ze studentek PMP nám sdělila k objektu připravený komentář. První zastávkou byla secesní Fantova kavárna na pražském hlavním nádrží, dále následoval secesní Obecní dům, gotická Prašná brána, židovská synagoga a dům U Černé Matky Boží, kde je kubistická kavárna, která zaujala plno žáků. Cesta poté pokračovala kolem klasicistního Stavovského divadla až na Staroměstské náměstí s Týnským chrámem, sochou Mistra Jana Husa, domem U Kamenného zvonu a rokokovým palácem Kinských, který byl cílem naší cesty. V průběhu prohlídky převážně olejomaleb z 19. a počátku 20. století jsme si psali i kreslili poznámky a také jsme fotografovali, protože nová příležitost uvidět mistrovská díla romantiků, realistů a hlavně impresionistů ze zapůjčené dánské sbírky bude znovu vzácná.

Kateřina Nováková 2.L