Hry pro radost

Dne 13.5.2019 jsme se již tradičně zapojili do akce Hry pro radost. Do Kolína na atletický stadion letos vyrazila 1.SOŠPg s paní profesorkou Frajerovou, která zažila milé setkání se svou bývalou studentkou Káťou Šafránkovou, snad budoucí olympioničkou, a s paní profesorkou Macháčkovou. Pomáhali jsme u stanovišť, nástupu, vyhlášení výsledků i u nepopulárního uklízení. Olympiáda se koná pro žáky speciálních tříd, škol a organizací. 450 soutěžících z 21 škol a zařízení soutěžilo v hodu míčkem, ve skoku do dálky, v běhu na 60 metrů a v maratonu na 400 metrů. Vozíčkáři měli svou vlastní překážkovou dráhu, která se jim velmi líbila. Jelikož soutěžící celý rok pilně trénovali, nic jim nedělalo problém. V průběhu dne se všichni mohli svézt na motorce, projet se na dvojkole a koloběžce nebo si vyzkoušet opilecké a slepecké brýle. Ve stínu stromů mohli také soutěžící střílet z luku. Hodně všechny zaujal handbike, což je speciální sportovní vozík. Žáci se mohli kdykoliv vyfotit či pozdravit s dráčkem, maskotem Her pro radost. Všichni si celý den užívali, soutěžící byli velmi snaživí a šikovní. Také jsme, jako studentky prvního ročníku, měly možnost lehce nahlédnout do budoucnosti, protože jsme se setkaly i se studentkami třetího ročníku, které byly se svými svěřenci na právě probíhající praxi. Práce s postiženými lidmi pro nás byla velkou zkušeností a zároveň i přínosem.

Kamila Škarydová