K-centrum Kolín

V pátek 22. března se studenti z III.G za doprovodu Mgr. Lenky Mészárošové a Mgr. Tomáše Otavy vydali na výlet do Kolína.
Cílem výletu bylo K-centrum, které se nachází kousek od nákupního centra Futurum. K-centrum podporuje a pomáhá lidem s bojem proti drogové a jiné závislosti. Je to bezplatná služba pro závislé nejen na pervitinu, heroinu, kratomu, ale třeba i na počítačových hrách.
Po příjezdu do K-centra měli studenti možnost setkat se s pracovníky centra a zjistit více o jejich práci. Zároveň si mohli prohlédnout prostory centra, kde viděli terapeutické místnosti, prádelnu, ošetřovací místnost a místo, kde můžou klienti měnit použité jehly a jiné příslušenství pro užití své drogy. Tato služba chrání nejen klienty před různými nemocemi např. žloutenkou typu C nebo HIV, ale i nás, protože se zredukovalo množství pohozených jehel a injekčních stříkaček po městě.
Děkuji panu učiteli Otavovi a paní učitelce Mészárošové za organizaci tohoto výletu a za možnost otevřít diskusi o důležitých tématech, která se týkají naší společnosti.

Lucie Bínová