Cyklus přednášek s Mgr. Blažkovou nejen o zdravém sexuálním chování

Po čtyřleté odmlce se na naši školu vrátil cyklus přednášek vedený paní Mgr. Alenou Blažkovou ze společnosti MP Educasion. Jednalo se o sérii výchovně vzdělávacích přednášek o dospívání, reprodukčním chování a správném životním stylu se zaměřením na poruchy příjmu potravy. Opakovaně jsme pro starší ročníky zařadili téma týkající se problematiky poruch příjmu potravy s názvem „Pohled do zrcadla aneb jak se vidím JÁ“. Nebezpečí anorexie či mentální bulimie je stále aktuálnější a zdravé stravování se dotýká nás všech. Pro první ročníky bylo zařazeno téma sexuální výchovy s problematikou adolescentního věku. Děvčata z primy a sekundy prošla osvětou z oblasti dospívání a jejich dotazy či připomínky byly opravdu otevřené.
Paní Blažková dokázala naše žáky opět zaujmout svým bezprostředním a otevřeným projevem s nepostradatelnou dávkou vtipu, a hlavně jazykem dnešních teenagerů. Nechyběly postřehy z vlastního života, osobní příběh a příhody z jiných škol. Atmosféra během přednášek byla uvolněná a jediné, co nás stresovalo, byla časová dotace.
organizátor Mgr. Lenka Kořínková